Obowiązkowe składki emerytale

Po raz kolejny na czele rządu stanie kanclerz Angela Merkel wraz z jej partią CDU. Niewątpliwie przegraną partią jest FDP, która miała tworzyć koalicje z CDU po wygranej i której wyborcy najczęściej są przedsiębiorcami. Partia ta, nie osiągnęła wystarczającego poparcia co spowodowało, że w najbliższym czasie nie zobaczymy jej w Bundestagu.

Od zeszłego roku w kuluarach Bundestagu mówi się o wprowadzeniu obowiązku posiadania ubezpieczenia emerytalnego dla osób prowadzących działalność. Obecnie przedsiębiorcy są zwolnieni z obowiązku odprowadzania składek emerytalnych do państwowej kasy emerytalnej (Deutsche Rentenversicherung) i mogą ubezpieczyć się na własną rękę.

Obowiązek posiadania Państwowego ubezpieczenia emerytalnego jest wprowadzony już w większości krajów europejskich i w najbliższym czasie zostanie wprowadzony również w Niemczech. Minister Ursula von der Leyen (CDU), chcę zabezpieczyć system emerytalny, którego problemem są osoby pracujące samodzielnie. Największym przeciwnikiem projektu ustawy była partia FDP, która dotychczas, w koalicji z CDU/CSU tworzyła Niemiecki Rząd. W związku z ostatnimi wydarzeniami politycznymi, wprowadzenie obowiązku emerytalnego to tylko kwestia czasu.

Niski przyrost naturalny oraz postęp medyczny, który wydłuża ludzkie życie, powoduje, że społeczeństwo nie tylko Niemieckie, ale społeczeństwo w całej Europie boryka się z efektem starzenia, przez co emerytury są finansowane ze składek obecnych płatników. Skutkiem tego są coraz większe składki emerytalne oraz coraz niższe emerytury.
Brak odpowiedniego zabezpieczenia na starość przez osoby prowadzące własną działalność powoduje, iż muszą one przejść na tzw. „socjal” i korzystać z pomocy społecznej Państwa.

OBOWIĄZKOWA REGULARNA SKŁADKA MIESIĘCZNA, W PAŃSTWOWEJ KASIE EMERYTALNEJ, BĘDZIE WYNOSIĆ 548,10 € MIESIĘCZNIE!!!!!

Zwolnienie z tej składki otrzymają jednak osoby, które posiadają wystarczające zabezpieczenie prywatne. Osoby, które nie BĘDĄCE w stanie wykazać posiadania minimum egzystencjalnego w wieku emerytalnym (67 lat) będą obowiązkowo ubezpieczone w kasie państwowej!

Oferujemy bezpłatne doradztwo oraz sprawdzenie wpływu wprowadzenia nowych przepisów oraz i ich konsekwencji dla Państwa jak i możliwości wcześniejszego zwolnienia z obowiązku płacenia państwowych składek emerytalnych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen